Haber Detayı

Engelliler Günü Farkındalık Programı

Engelliler Günü Farkındalık Programı

Zara müftülüğü engelli kordinosyon merkezi, Zara Belediyesi Özel Rehabilitasyon merkezi ve Öğretim görevlisi Özlem Sayın ile birlikte hazırladıkları, 3 Aralık Dünya Engelliler günü kutlama programı, Zara Belediye Düğün salonunda gerçekleştirildi.

Etkinlikte; Zara Belediye Başkanı Fatih Çelik, Kaymakam Mehmet Sayın'ın eşi Özlem Sayın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karakuş, Tarım İlçe Müdürü Ufuk ateş, İlçe Müftüsü Muhammed Lütfi Öksüz, Okul Müdürleri, İlçemiz kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan program, Zara Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları koro ekibinin türküleri ile devam etti. Öğrencilerimiz birbirinden güzel türküler seslendirirken, bir yandan da yemek ikramı yapıldı. Yemek sonrası, engelli öğrencilerin türküleri ve günün anlam ve önemini belirten slayt gösterileri sunuldu. Öğrencilerimiz ve engelli kardeşlerimizle sahnede oyun oynayan Çelik, çocuklarımızla birbirinden eğlenceli anlar yaşadı.

Programda konuşan Çelik, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba gösterilmesi, gerek birey olarak gerekse devlet ve toplum olarak temel sorumluluğumuzdur. Engelli bireylerimize toplum olarak daha çok sahip çıktığımız güzel günleri görmek dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Habere Ait Fotoğraflar

Sosyal Medyada Paylaş:

Benzer Haberler