Ücretsiz İnternet

Ücretsiz İnternet sağlayan Hotspot Hizmeti ile  Her Zaman ve Her Yerden  Dünyaya Bağlanın.

Hotspot Nedir?

Zara Belediyesi tarafından, yerli vatandaşlarımıza ve yabancı misafirlerimize güvenli ve erişilebilir telekomünikasyon hizmetleri verilmesi kapsamında; 2016 yılından itibaren meydan, sosyal tesisler ve Zara Belediyesi Hizmet binası gibi birçok kamusal alanda “Zara Belediyesi Ücretsiz Wİfi” ismiyle verilen ücretsiz internet hizmetidir.

Üctersiz WiFi hizmeti, dünyada yaygınlaşan Hotspot konseptinin Zara Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi adımıdır.

Zara ilçe meydanında vatandaşlara sunulan Ücretsiz WiFi hizmeti ile internet hizmetlerine birçok farklı noktadan ücretsiz erişim imkanı sağlanmaktadır.

Zara Belediyesi olarak hedefimiz Ücretsiz WiFi internet hizmetlerini, inovatif en son teknolojiler ve kaliteyle bütünleştirip kamusal alanlar başta olmak üzere tüm Zara geneline yayılımını sağlamaktır.

Ücretsiz WiFi Hizmetin Amaçları;

Ücretsiz WiFi hizmetinin vatandaşların en yoğun olduğu meydan,  park, tesis vb. alanlarda yaygınlaştırılması, vatandaşa yeni hizmet alanı açılarak memnuniyetin artırılması,
Şehir sınırları içinde kamusal kablosuz haberleşme ağının kurulması,
Afetlerde ve olağan günlerde Ücretsiz Wifi ağının bulunduğu alanlarda bu ağ üzerinden vatandaş dışında kurum çalışanların da kamusal ağa erişerek çalışmalarını yürütebilmesi vatandaşların istifadesine sunulmasıdır.

Zara Beledyiesi Ücretsiz WiFi Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

Zara Belediyesi ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için her kullanıcının Akıllı Telefon, Tablet bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile ücretsiz internet noktalarından Zara Belediyesi Ücretsiz Wifi kablosuz ağına bağlanması gerekmektedir.

Zara Belediyesi Hotspot Hizmetine Nasıl Kayıt Olurum?

Hotspot ağının bulunduğu bölgeden Zara Belediyesi Ücretsiz Wifi ağına bağlantı sağlandıktan sonra otomatik olarak gelen karşılama sayfasında, kullanıcı kayıt butonuna tıklanır ve gerekli bilgiler doldurulur. Kullanıcıya ait (cep numarası, mail adresi ve ad soyad gibi) gerekli bilgiler doldurulduktan sonra kullanıcıya SMS olarak Wifi şifresi gönderilir. Kullanıcı kendine ait bu şifre ile Zara Belediyesi WiFi hizmetine bağlantı sağlaya bilmektedir.


Zara Hotspot WiFi Lokasyon Bilgileri

  • Zara Kent Meydanı
  • Kızılırmak Sosyal Tesisleri
  • Zara Belediyesi Hizmet Binası

Çok yakında hizmet kapsam alanı genişletilecektir.